Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ekzekutohet me 50 plumba anëtari i bandës së El Chapos, plumbat kapin dhe vajzën e tij 8-muajshe

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

72b5a5925c84449fbc7ed3270a19ec7b

Është vrarë me armë zjarri në Meksikë, Ignacio Paez Soto, anëtari shumë i rëndësishëm i bandës së bosit të drogës që momentalisht ndodhet në burg, El Chapos (Joaquin Guzman).

47-vjeçari vdiq si pasojë e një atentati të rrezikshëm e mbi të vërshuan 50 plumba.

Ai sapo doli nga dyqani dhe po kthehej në makinën e tij kur u qëllua. autorët qëlluan të paktën 50 herë dhe plagosën edhe vajzën e tij 8 muajshe e cila ndodhej në makinë me të ëmën.

Pretendohet që Paez Soto ishte një nga “aktorët” kryesorë në Kartelin Sinaloa të drejtuar nga El Chapo. Sulmuesit ikën pa lënë ndonjë gjurmë dhe ende nuk është raportuar asnjë arrestim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img