Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Ekzekutimi te Liqeni, Apeli lë në burg vrasësin: Jam penduar, konflikti ynë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

dd08591a916e9cca8c1c25faa89442ce

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrest me burg për Islam Myrkaj, i cili vrau me armë zjarri Haxhi Baçinozi, në zonën e Liqenit Artificial në Tiranë.

Autori i dyshuar i ngjarjes, Myrkaj, 61 vjeç nga Fieri, është vetëdorëzuar më 20 mars në policinë e Tiranës, i shoqëruar nga avokati i tij.

Sipas dëshmisë në polici, Myrkaj ka deklaruar se e kishte takuar viktimën rastësisht tek zona e Liqenit Artificial në Tiranë.

“Jam penduar, e vrava në gjaknxehtësi e sipër. Tek liqeni e takova rastësish. Më shau dhe më goditi. Konflikti yne është i hershëm për 45 mijë euro. Haxhiu më perndiqte edhe vajzat për këtë borxh. familja ime kërcënohej prej tij vazhdimisht.” -mësohet të ketë thenë ai në polici.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img