Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

EKZEKUTIMI me breshëri i djalit të ish-POLICIT të Burgut të Peqinit, kamerat e sigurisë kanë filmuar ATENTATORËT! (DYSHIMET dhe lidhja me VRASJEN E TREFISHTË MAFIOZE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

86cdca41b1c10fae5da8fa0149a1dba0

Duket se ka një pikë kthese të rëndësishme në hetimet e vrasjes së mbrëmshme në fshatin Përparim të Peqinit, ku mbeti i vrarë 23 vjeçari Andi Zylyfi dhe u plagos Albert Uruçi.

Mësohet se kamerat e sigurisë së një lokali kanë filmuar atentatorët.

Andi Zylyfi, djali i ish-policit të Burgut të Peqinit, Hysni Zylyfi, është qëlluar me plumb në kokë teksa makina ku po udhëtonte bashkë me Uruçin, ka qenë në ecje.

Sakaq, policia ka identifikuar targën e makinës së autorëve dhe ka zbuluar se ata janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal.

Kujtojmë që 23 vjeçari, viktimë e atentatit të mbrëmshëm, është kushëriri (djali i hallës) i shtetasit të vrarë një vit më parë në rrethrrotullimin e Bradasheshit, Endrit Alibej (Dylgjeri).

Endrit Alibej dhe xhaxhai i tij Arben Dylgjeri u qëlluan me breshëri plumbash një vit më parë në rrethrrotullimin e Bradasheshit, ndërsa udhëtonin me një mjet tip ‘Range Rover’ po në të njëjtën rrugë ku mbrëmë u vra i afërmi i tyre Andi Zylyfi. Në atë kohë, atentatorët u kujdesën që të mos linin pas persona të mbijetuar pasi bashkë me xhaxha e nip, mbeti i vdekur dhe një shtetas turk që udhëtonte me ta Erdal Durunay.

Sipas Policisë, ndaj makinës në të cilën udhëtonte 23 vjeçari Andi Zylyfi dhe shoku i tij Albert Uruçi, është qëlluar me breshëri plumbash kallashnikovi nga një mjet tjetër në ecje, ndërsa dyshohet se ngjarja u krye për larje hesapesh si pasojë e përplasjeve të grupeve kriminale në Britani.

Andi Zylyfi hyri në Shqipëri më datë 11 dhjetor nga porti i Durrësit por mbeti i vrarë mbrëmjen e 13 dhjetorit, dy ditë pas mbërritjes në Atdhe.

(Foto- I plagosuri Albert Uruçi)

atentat1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img