Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Ekzekutimi i Troqes dhe Birçajt në Vlorë, gazetarja bën deklaratën e fortë: Viktimat njiheshin me njëri-tjetrin, hetimet janë orientuar në Spanjë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetarja e njohu Klodiana Lala ka folur për ngjarjet e fundit që kanë tronditur Vlorën, ekzekurimi i Delon Troqes dhe Bledar Briçajt.

Gazetarja ka hedhur dyshime duke thënë se viktimat kishin njohje me njëri tjetrin, pasi Troqe dhe Briçaj jetonin në Spanjë në të njëjtin vend dhe se janë kthyer në Shqipëri në të njëjtën kohë.

Lala gjithashtu u shpreh se viktimat kanë edhe miq të përbashkët, teksa për të dy dyshohet se janë ekzekutuar pasi mund të kenë pasur ndonjë konlikt në Spanjë për larje hesapesh mes grupeve kriminale.

“Kanë njohje me njëri-tjetrin. Ata jeton në Spanjë të dy dhe në të njëjtin vend. Ata janë kthyer madje në Shqipëri në të njëjtën kohë, madje kishin dhe miq të përbashkët. Vrasjet kanë ndodhur nga vrasës profesionistë, njëri u vra në mes të ditës dhe tjetri parë servist ku u qëllua me 20 pluma në trup dhe më pas autorët u larguan nga vendi pa gjurmë. Hetimet janë orjentuar në Spanjë. E vetmja shpresë është dëshmia që mund të marrin nga Spanja dhe kamerat e siguris, ku mund të shpjegohet itenerari që kanë ndjekur”, tha gazetarja për news24″.

Më shumë

spot_img
spot_img