Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ekzekutimi i Elton Çiçës, zbardhet dëshmia e Renato Milloshit në polici

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas vetëdorësimit në polici të Renato Milloshit i cili ishte shpallur në kërkim si ndihmës i shtetasit Jani Alia në vrasjen e Elton Çiçës, më 1 maj 2016, policia ka zbardhur dëshminë e tij.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se Milloshi pasi ka shpjeguar se nuk nuk ka pasur lidhje me vrasjen e Elton Çiçës.

Mësohet se Milloshi ka rrëfyer se ishte në dijeni të konfliktit mes Janit Aliajt dhe Elton Çiços dhe se ka vënë në dispozicion makinën. Milloshi ka thënë se nuk kishte asnjë informacion se çfarë do të bënte miku i tij dhe se vrasjen e Elton Çiçës e kishte marrë vesh pasi kishte ndodhur krimi.

“Jam i rënduar nga ana psikologjike, kërkoj mjek” mësohet të ketë thënë Milloshi gjatë dëshmisë në polici.

Më shumë

spot_img