Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

Ekzekutimi i Demir Backës në Fier, policia shoqëron 15 persona, mes tyre edhe disa që kanë patur konflikte të mëparshme me viktimën

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë dalë nga ekzekutimi i Demir Backës mbrëmjen e djeshme në Fier, i cili u qëllua për vdekje në afërsi të ish-QTU nga persona ende të paidentifikuar.

Mësohet se 15 persona janë shoqëruar në polici për ngjarjen e mbrëmshme, mes të cilëve ka edhe persona me precedentë penalë, ndërsa disa prej tyre kanë patur edhe konflikte të mëhershme me viktimën.

Backa u qëllua me 17 plumba, por pavarësisht se u dërgua menjëherë drejt spitalit, nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, të cilët dyshohet të kenë qenë 5 persona, 3 prej të cilëve kanë qëlluar dhe 2 të tjerë që i kanë ndihmuar të largohen nga vendngjarja.

Më shumë