Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ekzekutimi i Bledar Birçajt në Vlorë, ja kush është personi i dytë që ndodhej në makinë, zbardhet dëshia e tij: S’e kisha mendjen isha duke…(E PLOTË-EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është identifikuar edhe personi i dytë, i cili ndodhej në makinë gjatë ekzekutimit të Bledar Birçajt në Vlorë, ngjarje e ndodhur dy ditë më parë.

Bëhet me dije se personi i dytë që ndodhej në makinë është Edison Zeleni. Zeneli fatmirësisht nuk ka marrë asnjë plagë. Ai është kushëriri i viktimës dhe në lidhje me ngjarjen është shprehur se ishte duke luajtuar një lojë në telefon dhe se nuk e kishte aspak mendjen.

“Jam i tronditur, se kam pasur mendjen aty. Kam qenë duke luajtur në telefon”, mësohet të ketë thënë ai para policisë.

Kujtojmë që Birçaj u ekzektua me breshëri plumabash dy ditë më parë në Vlorë, ndërsa ndodhen në makinë me dy persona të tjerë, një polic i anti-dogës, Granit Deromema dhe Edison Zenelin, kushëririn e tij.

Birçaj kishte rreth një muaj që ishte kthyer nga Spanja dhe dyshohet se atje mund të ketë pasur konflikt me persona të tjerë, konflikt i cili mesa duket u zgjidh me armë në mes të Vlorës.

38 vjeçari, pronar i lokalit të njohur në Lungomare i quajtur “THE BOSS”, u dërgua me urgjencë në spitalin e qytetit bregdetar por fatkeqësisht nuk mundi të jetonte.

Më shumë

spot_img
spot_img