Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ekzekutimi i biznesmenit në Ksamil, policia shoqëron 10 qytetarë, katër persona bashkëpunuan për vrasjen e Gramoz Memajt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gramoz Memaj, mbeti i vdekur mbrëmjen e djeshme pas një atentati me armë zjarri. Biznesmeni nga Ksamili dyshohet se është ndjekur nga autorët, dhe sapo ka mbërritur pranë shtëpisë është qëlluar për vdekje.

Bëhet me dije se deri më tani policia ka shoqëruar në komisariat dhjetë persona, të cilët mudn të kenë dijeni për ngjarjen dhe janë marrë për të dhënë dëshminë e tyre.

Dyshohet se katër persona akën marrë pjesë në ekzekurimin e biznesmenit.

Memaj prej vitesh kishte punuar si emigrant në Angli, por prej 10 vitesh ishte kthyer në Kasamil dhe jetonte bashkë me nënën e tij. Banorët e njihnin si një person të qetë dhe pa probleme në zonë. Gramoz Memaj jepte shtëpi me qira gjatë sezonit të verës në Ksamil, ndërsa kishte dhe një shtëpi tjetër në Tiranës.

Pista kryesore në të cilën po heton policia është ajo e larjes së hesapeve. Memaj ishte i pamartruar.

Ngjarja

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22.00 Gramoz Memaj po kthehej në shtëpinë e tij ku jetonte bashkë me nënën. Pas tij, dyshohet se kanë qenë dhe autorët, që mendohet se janë të paktën 4.

Sapo viktima ka parkuar makinën, pas tij ka shkuar një nga autorët dhe e ka qëlluar me pistoletë. 7 gëzhoja plumbahs janë gjetur nga grupi i hetimit pranë vendit ku u vra Gramoz Memamj. Menjëherë më pas, autorët janë larguar në drejtim të paditur.

Policia ka sekuestruar dhe pamjet filmike të një hoteli në zonë, sepse kamerat e tij kanë regjistruar të gjithë momentin e vrasjes, shkruan neësbomb.al. Për grupin e hetimit kjo është një provë shumë e rëndësishme sepse mund t’i çojë te autorët e ekzekutimit të Gramoz Memajt.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img