Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ekzekutimi i Behar Sofisë buzë Lanës, dalin FOTOT, ky është vrasësi Ernejt Shyti dhe 3 bashkëpunëtorët (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

832053ae0c830216485fec5551e4f31f

Newsbomb.al ka siguruar fotot e personave të përfshirë në vrasjen e Behar Sofisë, i cëlësuar si një nga eksponentët kryesorë të lëvizjes së heroinës nga Turqia në vendet e Europës.

Në foto është vrasësi Ernejt Shyti dhe tre bashkëpunëtorët e tij, Xhuljano Visha 28 vjeç, Skënder Vathi 54 vjeç dhe Leonard Xhixha 30 vjeç.

Visha, Xhixha i akuzuar më parë për vrasje në tentativë dhe Skënder Vathi janë aktualisht në burg së bashku me Ernejt Shytin, i cili u arrestua në Malin e Zi. Vathi dyshohet si organizator i atentatit që i mori jetën Behar Sofisë.

66-vjeçari Behar Sofia u ekzekutua mëngjesin 25 shkurtit afër Piramidës në Tiranë, ndërsa vrasësi u largua me biçikletë. Ai pasi e ka ndjekur disa metra pranë shtëpisë së tij, i ka dalë para Sofisë dhe e ka qëlluar. Më pas ai ka marrë një biçikletë pranë kullave dhe është larguar drejt Kodrave të Liqenit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img