Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ekzekutimet mafioze në vend, reagon Erion Braçe: Armët qarkullojnë lirshëm se Policia tradhton ligjin! Me vitet e burgut bëhet tregti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe e gjen fajin te Policia e policët e korruptuar dhe gjykatësit e prokurorët, për vrasjet e fundit kriminale në vend. Sipas tij, në Shqipëri armët “qarkullojnë lirshëm” sepse ka pandëshkueshmëri.

“Ka nje treg te viteve te burgut per armembajtjen pa leje-ta themi sic eshte; Nis me police te korruptuar qe tradhetojne ligjin e koleget, vijon me prokurore e gjykates te korruptuar ende ne sistem! Ky treg duhet shkaterruar! Me ndeshkim gjithperfshires”, shkruan Braçe ndër të tjera.

Shënimi i plotë i Erion Braçes:

Arma ne brez ka dysheme 5 vite ne burg! Asnje dite me pak! ligji eshte shume i qarte: kush mban arme pa leje denohet 5 deri 7 vite burg!

Shoh cdo dite njoftime te POLICISE per shtetas qe kapen me arme pa leje;

Ne makine, me vete, ne publik!

SA JANE DENUAR NGA KETA?

SA JANE NE BURG NGA KETA?

Ka nje arsye pse armet qarkullojne lirisht; PANDESHKUESHMERIA!

Nuk ka trim qe ben 5 VITE BURG per armen ne brez, PA NJE GARANCI QE NUK MBYLLET 5 VITE BRENDA!

Ka nje treg te viteve te burgut per armembajtjen pa leje-ta themi sic eshte; Nis me police te korruptuar qe tradhetojne ligjin e koleget, vijon me prokurore e gjykates te korruptuar ende ne sistem!

KY TREG DUHET SHKATERRUAR! ME NDESHKIM GJITHPERFSHIRES!

Patjeter edhe me monitorim e kallezim te cdo rasti armembajtje pa leje qe kapet nga policia e qe nuk denohet me 5 VITE BURG!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img