Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Ekstremisti rus kërcënon Kosovën: Rusët në Kiev, serbët në Prizren

Lajme të ngjashëm

Themeluesi dhe drejtuesi i lëvizjes “Rilindja ruso-serbe”, Andrej Rodinov  ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku kërcënon Kosovë.

Ai ka postuar një video në tëitter, ku shihet teksa thotë se serbët do të futen në Prizen,  ndërsa rusët do të marrin Kievin.

“Vitin e ardhshëm, rusët në Kiev dhe serbët në Prizren”, kështu ju drejtua Andrej Rodionov serbëve pas stërvitjes me armë.

Më herët ai ka përmendur se së bashku me grupin Ëagner, “do të shkojnë në Kosovë dhe do të ndihmojnë vëllezërit e tij serb”.

 

Më shumë