Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ekstradohet nga Greqia 31 vjeçari i dënuar me tre vite burg për trafik droge

Lajme të ngjashëm

Interpol Tirana ka kryer ekstradimin nga Greqia të shtetasit shqiptar Vasil (Nasibi) Jaha i dënuar me 3 vite burg për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

31 vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar mbi bazën e vendimit  datë 10.07.2013 të Gjykatës së Apelit Durrës, e cila e ka dënuar me 3 vjet 10 muaj dhe 1 ditë burg, për kryerjen e veprës penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike“.


Më shumë