Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Ekstradohet nga Athina, 42 vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Lajme të ngjashëm

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Athina një shtetas shqiptar të dënuar për “Mashtrim”.

Nga Specialistët  e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina/Greqi, drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar, Gazmend Basha, 42 vjeç,  lindur në Elbasan.

Basha,  ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar mbi bazën e vendimit nr.28, datë 19.01.2009 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, në bazë të së cilit shtetasi i lartpërmendur është dënuar me 5 vjet dhe 4 muaj në burg, për kryerjen e veprës penale të “Mashtrimit“.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën/Greqi, u bë i mundur arrestimi provizor i tij në Greqi, me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.


Më shumë