Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Ekstradohet drejt Italisë 34 vjeçari, shoku i tij u arratis dje nga Komisariati i Policisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është arrestuar në Tiranë, një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i dënuar nga gjykata e Genovas, Itali për veprën penale “Vjedhje me armë”.

“Më datë 03.11.2015, mbi bazën e informacionave të marra në rrugë operative, u kap dhe u ndalua me qëllim ekstradim drejt shtetit të Italisë, shtetasi në kërkim ndërkombëtar Mir (Dashnor) Kotarja, 34 vjeç, banues në Tiranë”, njofton policia.

Sipas njoftimit të policisë, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim nga Z.Q.K. Interpol Tiranë, pasi Gjykata e Hetimeve Paraprake të Xhenovë-s, ka lëshuar urdhërin e arrestit datë 10.07.2015, për veprën penale: “Vjedhje me armë”, parashikuar nga legjislacioni penal Italian.

Kotarja dyshohet se ka qënë bashkëpunëtor në Itali me shtetasin Bledar Zefi, (i arratisur ditën e djeshme nga mjediset e Komisariatit nr.3) për të njëjtën vepër penale.

Më shumë


spot_img
spot_img