Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

“Eksplozivi shpërtheu, toka filloi të dridhej”, këngëtarja shqiptare rrëfen ngjarjen e frikshme të sulmit terrorist në Egjipt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vera e vitit 2005 solli një ngjarje mjaft tragjike për pushuesit e “Sharm el Sheikh”.

Për fat të keq, aty pati tre sulme terroriste të organizuara nga “Al Qaeda” të cilat rezultuan fatale për 88 pushues në atë vend.

albsig

Në ato momente rastisti të ishte prezente edhe këngëtarja nga Kosova, Jehona Sopi, e cila së fundmi ka rrëfyer ngjarjen e frikshme.

Ajo ka treguar se gjatë momentit të shpërthimit ndodhej 100 metra larg vendit dhe ka parë tmerrin me sy.

 “Filluan të na nxirnin jashtë dhe në momentin që kemi dalë, asfalti filloi të dridhej dhe kur eksplozivi shpërtheu të gjithë xhamat janë thyer. Ka qenë një tmerr me pa me sy, shkova n’pushim pas disa viteve dhe pash gjak njerëz të lënduar shumë, pash një katastrofë me sytë e mi”, tha Jehona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img