Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

EKSPERTIZA/ Shqiptari u dogj i gjallë në makinë, del ADN-ja, ja kush është viktima (EMRI-DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë dalë sot rezultatet e analizës së ADN-së të personit qe u gjet i shkrumbuar brenda makinë në Fushë Krujë. Sipas rezultateve, nuk ka asnjë dyshim që viktima i cili u masakrua është shtetasi kosovar Xhafer Osmani.

Sipas ekspertizës, Osmani është djegur i gjallë. Pasi është lidhur dhe dhunuar, i është hedhur benzinë dhe më pas i kanë vënë flakën.

Më datën 5 maj 2018, një automjet u gjet i djegur në Fushë-Krujë, ndërsa brenda mjetit ishte edhe një trup i shkrumbuar. Ngjarja ndodhi në fshatin Derven, ndërsa viktima brenda mjetit u identifikua si Xhavit Osmani.

Makina e djegur ishte e tipit Volsvagen dhe pa targa, dhe kishte 5 ditë që kishte hyrë nga Kosova. 

Ndërkohë policia po heton në dy pista: Krim pasioni ose konflikt prone.

 

Më shumë

spot_img