Eksperti: Ja problemi serioz me dorezat e boksit të McGregor në ndeshjen kundër Mayweather

Publikuar tek: sport, më 19:15 30-08-2017 Eksperti: Ja problemi serioz me dorezat e boksit të McGregor në ndeshjen kundër Mayweather

Një yll i boksit irlandez ka thënë se Conor McGregor nuk i kishte veshur siç duhet dorezat e boksit në ndeshjen kundër Floyd Mayweather Jr.

33- vjeçari Andy Lee, që mban titullin kampion i WBO në peshat e mesme tha se “në këndin e McGregor kishte mungesë eksperience”, duke vënë në dukje çështjen me dorezat e tij.

“Dorezat lidhen dhe më pasi i ngritën te kyçet e tij, për të mbështetur kyçin e dorës. Kjo bën që goditja të jetë më e fortë. Kjo është gjëja e parë që mëson në palestër, lidhëset e dorezave shtrëngohen te kuçi i dorës”, tha ai për Newsweek.

“Por ata ia kishin lidhur dorezat në parakrahë, prandaj ato ishin të lirshme dhe goditja nuk ka mbështetje”, tha Lee. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011394023895264
array(1) { ["section"]=> string(95) "eksperti-ja-problemi-serioz-me-dorezat-e-boksit-te-mcgregor-ne-ndeshjen-kunder-mayweather-90660" }