Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Eksperti i mjekësisë ligjore “rrëzon” Xhisielën: Plagët nuk janë nga aksidenti me makinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Jo jo, nuk janë. Përjashtohet.

A ekziston mundësia që një ekspert të ngatërrojë një aksident të vjetër?

Jo jo, nuk ngatërrohet. Është gjeja më elementare.

Eksperti Sokrat Meksi konfirmoi se pretendimi i Xhisiela Malokut se dëmtimet që janë shpalosen në raportin mjeko-ligjor bërë më 25 Korrik në një aksident rrugor, nuk qëndron.

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, ai tha gjithashtu tha se në raporton që e ka këqyrur pohohet se djegiet janë nga “veprimi termik i prushit të cigares”.

Pjesë nga Intervista:

Ylli Rakipi: Ajo e hedh poshtë variantin e parë dhe thotë se dëmtimet i ka marrë në aksident që përfshin kufijtë e një viti, dmth ka një vit… Po të ishin ju eksperti mund t’iu gënjente?

Eksperti: Në 25 ka një sërë dëmtimesh, ekimoza, mavijosje, dërrmishje që është shfletësim i epidermës, dhe dy dërrmishje në kofshë nga veprimi termik i prushit të cigares. Pretendimi se ka nga një aksidnet as që diskutohet se do kishte dëmtime shumë më të rënda, ajo s’qëndron.

Ylli Rakipi: Pra e përjashtoni në mënyrë absolute që ka pasur dëmtime një vit më parë?

Eksperti: Jo.

Ylli Rakipi: Mund të ngatërrojë një ekspert plagët e vjetra?

Eksperti: Jo.

Ylli Rakipi: Pra pretendimet bien që kemi të bëjmë me plagë të vjetra?

Eksperti: Po.

Më shumë

spot_img