Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Eksperti i ekonomisë në PD publikon videot: Fermerët shqiptarë janë të pashpresë dhe të falimentuar nga këto 7 vite keqqeverisje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Eksperti i ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka publikuar disa video të fermerëve shqiptarë, të cilët shprehin shqetësimet e tyre në biznes.

albsig

Teliti thotë se qeveria këto vite vetëm ka bërë propagandë duke i lënë fermerët në mëshirë të fatit.

Sipas shifrave të publikuara, jemi pas Kosovës, Maqedonisë dhe Malit të Zi përsa i përket mbështetjes që qeveria u jep fermerëve.

shifat.jpg

Statusi i Telitit

Të braktisur, të pashpresë, të falimentuar, kjo është e vërteta e fermerit shqiptar.

Ky është fakti që nuk e mbulojnë dot montazhet dhe regjia qëndrore e propagandës së Ramës.

Më kot mundohet të gënjejë shqiptarët që në vitin e 7 të fatkeqësisë së keqqeverisjes e kanë të qartë se përgjegjësit e krizës janë ata që nuk mbajtën asnjë premtim.

Propaganda e Rilindjes nuk pin më ujë, produktet e tokës tonë nuk shiten dot pasi përballen me konkurencën e produkteve të importuara nga vendet e rajonit, që i subvencionojnë ato me dhjetëra herë më shumë sesa ato dy qindarka që jep qeveria shqiptare.

Ndryshimi është domosdoshmëri, 25 prilli po afron dhe #ditëmëtëmira do të vijnë 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img