Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Ekspertët: Putin po ndërton bunkerin gjigand, po afron lufta bërthamore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lideri i Rusisë, Vladimir Putin, po ndërton në qetësisht një bunker gjigand nën Moskë, për të shpëtuar veten dhe miqtë e tij nga lufta bërthamore – thonë ekspertët.

Sipas po të njëjtëve ekspertë që kanë folur për mediat e huaja nën kushtet e anonimitetit, bunkeri po ndërtohet nën Moskë së bashku me disa objkte të fortifikuara.

Ata shprehen se Putin “nuk ia përton të shtypë i pari butonin e raketave atomike”.

“Rusia po përgatitet për një luftë serioze me përmasa të mëdha. Ndërsa ne nuk e kemi marë ende seriozisht këtë punë”, tha Mark Schneider ish-drejtori i politikave nukleare në Pentagon gjatë një interviste për Ëashington Free Beacon.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img