Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Eksperimenti i zyrës së rekrutimit të policëve me vogëlushin që futi në “kurth” njerëzit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ky është një eksperiment  social bërë nga zyra e rekrutimit të policëve në Zelandën e Re. Një vogëlush i uritur gërmon në koshin e plehrave dhe njerëzit janë tërësisht indiferentë ndaj kësaj skene. Nga eksperimenti ka rezultuar se ndër 500 njerëz që e kanë parë këtë skenë gjatë xhirimeve 35 minutëshe, vetëm 3 grupe (me nga 7 njerëz) dhe 3 individë kanë ndaluar për të pyetur vogëlushin e uritur.

“A kujdeseni mjaftueshëm sa për t’u bërë policë? Çfarë do bënit ju?” pyet zyra e rekrutimeve.

{mp4}35802{/mp4}

Më shumë


spot_img
spot_img