Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Ekskluzive/ Zbardhet letra e Kuvendit për shoqërimin e Berishës me polici në Komisionin hetimor (DOKUMENTI I PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

9ebcc621e7e85efaf0af696af6f87457

Sot në mesditë lajmi se policët trokitën në derën e deputetit Sali Berisha bëri bujë në media, ndërkohë që ish-kryeministri ishte nisur vetë për të dalë përpara komisionit hetimor për CEZ që drejton Taulant Balla.

Balla e bëri të qartë në mbledhjen e 9 dhjetorit se do të kërkonte shoqërimin e Berishës me polici në komisionin hetimor parlamentar, dhe këtë e dëshmon edhe kërkesa e tij për policinë e shtetit, raporton newsbomb.al.

“Duke qenë në kushtet se ky dëshmitar nuk i është përgjigjur thirrjes së komisionit për të dëshmuar, Komisioni ju kërkon të bëni të mundur paraqitjen e dëshmitarit në bazë të ligjit ku përcaktohet se…”Kur dëshmitari nuk paraqitet pa arsye të përligjura, i kërkohet organeve të policisë  të bëjnë thirrjen me forcë të tij”, thuhet në dokumentin e firmosur nga Balla. /NEWSBOMB.AL

15435831_188470737509sssssssss6997_1627993634_n.jpg

15497490_1884707458430322_259959357_n.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img