Tirana
overcast clouds
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
75 %
1.6kmh
90 %
Enj
16 °
Pre
21 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Elon Musk rrëzon tregun e kriptomonedhave me një postim të vetëm

Tregu i kriptomonedhave ka pësuar një goditje të fortë të mërkurën në mbrëmje, pasi Elon Musk njoftoi se kompania e tij e prodhimit të...

Rriten me mbi 20% çmimet e qirave të dyqanve në Tiranë, Ekspertët: Nga pastrimi i parave dhe konkurrenca e bizneseve të mëdha

Edhe pse në një periudhë të vështirë, si rrjedhojë e krizës që pandemia ka shkaktuar në ekonomi, konsum dhe ecurinë e shumë bizneseve, janë...

Kreu i Bankës së Anglisë: Kush ka investuar në kriptomonedha, do t’i humbasë të gjtha paratë

Guvernatori i Bankës së Anglisë thotë se kriptomonedhat nuk kanë asnjë vlerë të perceptuar dhe se njerëzit që investojnë në to duhet të jenë...

Dhomat e Huaja të Tregtisë në Shqipëri tërheqin vëmendjen e qeverisë shqiptare ndaj investimeve të huaja

Në një takim të Dhomave Bilaterale në Shqiperi, të mbajtur në zyrat e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Britani e Madhe, përfaqësuesit e Dhomave...

Banka e Shqipërisë nuk ndryshon normën bazë të interesit, Sejko: Gjatë 2021 deri në 2022 stabilizohet ekonomia

Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë ka vendosur të lerë të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin. 0.5 për qind. Gjatë një deklarate për...

Rrugët e ndërtuara me fonde të huaja në Shqipëri, kushtojnë 6 herë më pak se ato me fonde nga buxheti i shtetit

Të dhënat zyrtare nga Ministria e Financave dhe ajo e Infrastrukturës tregojnë se, ndër vite ka një diferencë të lartë të kostove të punimeve...

Rreziqet dhe shanset e mandatit të tretë – Çfarë ka mbetur akoma pa parë

Planet për vepra të mëdha në mandatin e tretë rrezikojnë të shfryhen nga borxhi i lartë publik dhe ezaurimi i hapësirave fiskale. Rreziqet e...

Vrojtimi i Bankës së Shqipërisë, çmimet e shtëpive u rritën 11.3% krahasuar me një vit më parë, kryeson Tirana

Çmimet në tregun e pasurive të paluajtshme u rritën më tej në gjashtëmujorin e dytë të vitit të kaluar. Sipas Bankës së Shqipërisë, indeksi...

Banka Botërore nxjerr raportin: Parashikuam ‘tkurrje’ të madhe të ekonomisë në Shqipëri, por ishte më e ulët, shkak procesi i Rindërtimit (RAPORTI)

Banka Botërore në raportin e saj të fundit për Ballkanin Perëndimor, në rast specifik për Shqipërinë thotë se rritja ekonomike e vendit u tkurr...

INSTAT: Miliarda lekë importe nga Kina, më shumë janë makkineri dhe pjesë këmbimi

Edhe pse vërehet një rënie në shifra për shkak të pandemisë botërore, tregtia e mallrave mes shteteve nuk ka ndalur. Instituti i Statistikave (INSTAT)...

Lajmet e fundit

spot_img