Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ekonomi me banorët e Gramëz dhe Sukthit në Thumanë: Investimet duhet të përfundojnë, votoni për projektet e së ardhmes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vijim të takimeve elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, numri 1 i listës së kandidatëve socialistë për qarkun e Durrësit, Milva Ekonomi, zhvilloi disa takime elektorale në njësinë administrative Thumanë, në fshatrat  Gramëz dhe Sukth.

Në fjalën e saj,Ekonomi tha se vota më 25 prill për numrin 12, është vota për projektet transformuese që kanë nisur dhe duhet të përfundojnë.

albsig

Këto projekte tha Ekonomi, do të jenë me impakt në ekonominë jo vetëm familjare por dhe lokale e qendrore pasi kanë si synim zhvillimin e të gjithë qarkut.

 Ekonomi tha se nuk duhet të ketë kthim prapa pasi duhet të ndërtohen e të përfundojnë të gjitha  gjërat që kanë filluar.

“Duhet të mbarojë rindërtimi, të mbarojë vaksinimi, të mbarojnë projektet e infrastrukturës. atëherë mund të themi që Shqipëria ka bërë përparime”, tha Ekonomi.

Në takim merrnin pjesë, kandidati për deputet i PS në qarkun e Durrësit Rrahman Rraja dhe kryetari i bashkisë së Krujës, Artur Bushi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img