Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

“Ejani nesër në Tiranë”, Ambasada e SHBA fton qytetarët te sheshi “Nënë Tereza”: Do keni mundësi të ndërveproni me ushtarët e Defender 21

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot kanë mbërritur te sheshi “Nënë Tereza” mjetet e rënda të ushtrisë së NATO-s dhe SHBA-së, në kuadër të stërvitjes më të madhe ushtarake që nga Lufta e Dytë Botërore.

Ambasada e SHBA njofton të gjithë qytetarët që të marrin pjesë te sheshi “Nënë Tereza” pasi do të kenë mundësi të ndërveprojnë me ushtarët e “Defender 21”.

Aktivitetet fillojnë në orën 10:00.

Njoftimi i Ambasadës së SHBA

Ejani në Ditën e Hapur në Tiranë nesër, e dielë, 23 Maj. Aktiviteti është e hapur për publikun dhe do të përfshjë ushtarë amerikanë dhe shqiptarë të cilët kanë punuar së bashku përgjatë stërvitjes #DefenderEurope21. Njerëzit do të kenë mundësi të ndërveprojnë me ushtarët, të bëjnë fotografi me pajisjet dhe automjetet e tyre. Aktivitetet fillojnë në orën 10 të mëngjesit në sheshin Nënë Tereza.  

Më shumë

spot_img
spot_img