Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Eja kuvendojmë”, përjashtimi nga aktivitetet e Kuvendit, gazetarët nesër në protesë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi ka vendosur që gazetarët të mos  hyjnë më në aktivitetet parlamentare duke filluar që nga muaji shtator.

Gazetarët do të mbidhen në një protestë ditën e nesërme pas këtij vendimi. Bëhet me dije se protesta do të mbahet nesër në orën 09:30 para seancës plenare.

“Eja KUVENDojmë!

Vendimi i Byrosë së Kuvendit për të përjashtuar gazetarët e akredituar nga aksesi i komisioneve parlamentare është cënim i pastër i punës sonë dhe lirisë së medias! Përmes një organizimi spontan, sencibilizues ditën e mërkurë datë 09/06/2021 ftohen të gjithë gazetarët që janë të akredituar në Kuvendin e Shqipërisë që në orën 09:30 para seancës plenare të marrin pjesë në një protestë kundër kësaj vendimarrjeje!

PS. Janë të lutura redaksinë e televizioneve të mundësojnë akses për këtë protestë! Kjo është një betejë për fjalën e lirë dhe raportimin e pavarur” thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img