Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Eja bashkëpunojmë”, Gjekmarkaj “ZBULON” çfarë kërkon Basha nga Rama: Qeveri teknike dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i ardhshëm në Kuvendin e Shqipërisë, i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit për qarkun e Lezhës, Agron Gjekmakaj, i pyetur në lidhje me ftesën e kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me PD, ai tha se e vetmja gjë që mund të negociohej me qeverinë Rama, është përsëritja e zgjedhjeve në një qeveri teknike.

Gjekmarkaj ka folur gjithashtu edhe për qëndrimet e presidentit Ilir Meta në fushatën elektorale.

Gjekmarkaj tha se PD dhe LSI bënë fushata të ndara dhe nuk e penalizuan njëra-tjetrën, por ishte pushteti që i penalizoi të dyja këto forca politike.

Pyetje: Si iu duk qëndrimi i Ilir Metës në  fushatë?

Gjekmarkaj: LSI ka bërë fushatën e vet dhe Meta ka mbajt pozicionet e veta. Kanë qenë fushata të ndara. LSI duhet të kishte më shumë mandate në kurrizin e vet, por trukimi ka filluar me kohë, muaj më përpara. LSI dhe PD nuk kanë penalizuar njëra-tjetrën, por pushteti i penalizoi të dyja.

Pyetje: Ftesa e Ramës për bashkëpunim?

Gjekmarkaj: Kjo nuk ndodh. E vetmja gjë e negociueshme do të ishte që të negociohej përsëritja e zgjedhjeve në një qeveri teknike për të kthyer legjimitetin institucioneve në Shqipëri.   

Pyetje: Do bashkëpunoni?

Gjekmarkaj: Kjo nuk ndodh. E vetmja gjë e negociueshme do të ishte që të negociohej përsëritja e zgjedhjeve në një qeveri teknike për të kthyer legjimitetin institucioneve në Shqipëri. Bashkëpunimi është për të rënë dakord për një qeveri teknike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img