Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Egjipti nënshkruan protokollin e bashkëpunimit ushtarak me Serbinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes i Egjiptit, Mohamed Zaki nënshkroi të martën një protokoll bashkëpunimi ushtarak me homologun e tij serb, Nebojša Stefanović, në një takim në kryeqytetin egjiptian të Kajros.

Në takim dy politikanët diskutuan një serë çështjesh me interes të përbashkët, duke përfshirë “bashkëpunimin ushtarak dhe shkëmbimin e përvojave dhe njohurive midis dy vendeve”, sipas një deklarate nga Ushtria Egjiptiane.

Zaki lavdëroi atë që ai e përshkroi si: Marrëdhëniet e rrënjosura thellë midis Egjiptit dhe Serbisë në fushën ushtarake.

Takimi u ndoq nga Shefi i Shtabit të Ushtrisë Egjiptiane Mohamed Farid, disa zyrtarë të lartë ushtarakë dhe atasheu ushtarak i Ambasadës Serbe në Egjipt.

Më shumë

spot_img
spot_img