Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Edvin Kulluri për zgjedhjet në PD: Atmosfera është dramatike, dita sot si ajo e Bashës që kërkoi të rizgjidhej dhe pse kishte humbur 4 herë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka reaguar për zgjedhjet për kreun e PD.

Kulluri me anë të një postimi në rrjetet sociale thotë se situata është dramatike dhe se mungon optimizmi tek demokratët.

albsig

spring

Madje ditën e sotme në PD ai e krahason me atë të 13 qershorit, ku Lulzim Basha kërkoi të rizgjidhej në krye të PD edhe pse kishte humbur disa zgjedhje radhazi.

“Ashtu sic pritej dhe e kam konstatuar prej muajsh, situata ne Partine Demokratike mbetet po aq e rende sa perpara 9 shtatorit 2021!

Sot ne oren 11”15 shkova te votoj per kandidatet per kryetar te PDSH prane qendres se votimit ne degen nr. 2, Tirane. Me keqardhje konstatova se krejt ndryshe nga Referendumi i 18 dhjetorit, pjesemarrja ne votime ishte shume e ulet. Ne 18 dhjetor ashtu sic edhe mediat disponojne pamjet filmike, rradha e votuesve ne pritje per te votuar ishte e gjate.

Sot, ishte e njejta situate si ne 13 qershor kur Basha kerkoi te zgjidhej pas 4 zgjedhjesh te humbura! Serish pas 1 viti, atmosfera eshte dramatike. Mungese totale optimizmi, indiference dhe zhgenjim!

Per arsye qe i kam thene e sterthene me vite e muaj te tere, PD nuk po del dot nga kriza e thelle politike qe e ka pushtuar te pakten qe nga viti 2017! Leximi i keq qellimisht apo jo qellimisht qe ju be Kuvendit te 11 dhjetorit dhe Referendumit te 18 dhjetorit nga zoti Berisha dhe Komisioni i Rithemelimit na coi ne rezultatin e 6 marsit dhe zgjedhjet e sotme!

Uroj qe Komisioni Elektoral mos te beje te njejten gje si ne 13 qershor, ku u mbushen  kutite e votimit duke manipuluar hapur zgjedhjet per kryetar te PDSH!” shkruan Kulluri në postimin e tij në Facebook.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img