Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edmond Spaho publikon videon nga Qafë Thana: Nuk ka asnjë borëpastruese, nuk krahasohemi dot as me Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

de23b3a5a014059a9e620206fd10fae0

Nënkryetari i PArtisë Demokratike Edmond Spaho ka publikuar në rrjetet sociale një video nga Qafë Thana, ku prej orësh rruga është e bllokuar për shkak të rehsjeve të dendura të dëborës.

Ai ka akuzuar qeverinë se nuk ka dërguar asnjë borëpastruese që të hapë rrugën, ndërsa shton se Shqipëria nuk krahasohet as me Maqedoninë e Veriut, ku gëlojnë borëpastrueset dhe rrigët janë të kalueshme.

“Ne Qafe-Thane gjithçka eshte bllokuar. Edhe pas 24 oresh nga nisja e reshjeve, qeveria ka deshtuar te siguroje kalim normal per makinat. Maunet jane bllokuar prane doganes. Borepastruese nuk ka, megjithese paguhen mbi 15 milione euro ne vit per mirembajtjen e rrugeve.

Kjo qeveri na ka lene ne vendnumero, njesoj siç ka lene keto maune, njesoj siç la mbreme ne rruge mijera njerez ne te gjithe vendin. Nuk krahasohemi dot as me Maqedonine e Veriut, ku gelojne borepastrueset dhe rruga eshte lehtesisht e kalueshme.

8 vjet deshtime jane mjaft! Kjo qeveri na ka lene ne balte dhe ne duhet ta largojme! Ne 25 Prill, Edi Rama humb, Shqiperia fiton”, shkruan Spaho.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img