Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Edita Tahiri kërkon të shpallet “non grata” djali i George Sorosit: Punoi hapur për shkëmbimin e territoreve të Kosovës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri i ka cilësuar lojëra të rrezikshme takimet e Aleksandër Soros, djali e George Sorosit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, si dhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook, ajo shkruan se Kosova duhet të shpallë “non grata” djalin er Sorosit, i cili sipas saj, punoi hapur për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Edi Rama ne Beograd, djali i Sorosit pardje ne Prishtine….Lojera te rrezikshme. A ka kush ta ndal Ramen dhe a ka kush ta shpall ‘persona non grata’ djalin e Sorosit qe hapur punoi per ‘shkembimin e territoreve’”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img