Edi Rama vijon të promovojë "yjet" e tij

Publikuar tek: politike, më 10:56 11-06-2015

Promovimi i grave në këtë fushatë elektotrale ka qenë një risi mjaft e admiruar. Vendimi për përfaqësimin e tyre në këshillat bashkiakë në 50% është cilësuar si arritje historike nga krerët e maxhorancës. Edhe vetë Rama ju ka kushtur një vëmendje të veçantë kandidateve femra të cilat garojnë  për bashkitë e vendit. Pas një viedo-selfie, me kandidatet e Klosit dhe të Matit, kryeministri ka regjistruar një tjetër video dhe kësaj here me kandidaten e Patosit, Rajmonda Balili.

“Me gruan e fortë dhe  me administratoren e spikatur që zgjedhësit e kësaj bashkie të re kanë fatin të votojnë më 21 qershor për Drejtimin e Duhur”, shkruan Rama.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012470960617065
array(1) { ["section"]=> string(44) "edi-rama-vijon-te-promovoje-yjet-e-tij-13267" }