Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Edi Rama video nga Austria me shqiptaren e Maqedonisë: Je më ylli nga të gjitha Hasije!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Austri ku është takuar me kancelarin Karl Nehammer. Sapo ka mbaruar takimin atje, Rama është përshëndetur në shqip nga një zonjë shqiptare e Maqedonisë së Veriut.

Menjëherë kryeministri ka nxjerr celularin dhe ka nisur të bëjë një “video-selfie” me të. Zonja me emrin Hasije përshëndeti dhe vetë nga celulari i Ramës dhe tha se ishte shumë e lumtur që ishte takuar me kryeministrin shqiptar.

albsig

Edi Rama: Jam këtu me kancelarin austriak dhe Hasijen. Me kancelarin austriak sapo mbaruam, me Hasijen sapo u takuam. Më përshëndeti shqip. Kur e pyeti gazetari je nga Shqipëria apo nga Kosova. Tha jo, jam nga Maqedonia e Veriut, se ne jemi shqiptarë gjithandej. Hasije përshëndeti pak shqiptarët tashti.

Hasija: Ju përshëndes të gjithëve. Jam shumë e lumtur që e takova kryetarin që për herë të parë në jetën time. Më 58 vjet e takoj dhe jam shumë shumë krenare që e vetmja shqiptare në Austri që jam takuar me kryetarin.

Edi Rama: Ka dhe shqiptare të tjera që janë takuar me mua

Hasije: Jo unë jam (qesh)

Edi Rama: Po nga këto të Maqedonisë së Veriut, ti je më ylli nga të gjitha Hasije. Përshëndetje të gjithëve në Maqedoninë e Veriut, në Shqipëri, në Kosovë, në Malin e Zi, në Luginën e Preshevës, nga Hasija dhe nga unë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img