Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Edi Rama uron 5 Majin me bustin për “Dëshmorët e Atdheut”: Respekt përjetësisht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama e nis ditën me një urim për 5 Majin, ditën e “Dëshmorëve të Atdheut”.

“Mirëmëngjes Shqipëri #Respektpërjetësisht”, shkruan kryeministri Rama, dhe ndan një foto të bustit për “Dëshmorët e Atdheut”, në kompleksin “Nëna Shqipëri”.

181781271 10158738980606523 3351091628902309669 n 1

5 Maji është një datë e rëndësishme historike për shqiptarët, pasi përkujtohen Dëshmorët e Kombit. Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut, janë ndërtuar në të gjitha rrethet e vendit. Në Tiranë ato ndodhen brenda monumentit “Nënë Shqipëri”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img