Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Rama tregon Laçin “e Rilindur”: Siç askush nuk e ka parafytyruar kur gdhiu dita pas tragjedisë së madhe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me pamjet e qytetit të rilindur të Laçit, nga projekti i rindërtimit. Kjo zonë ishte një nga më të prekurat nga tërmeti tragjik i nëntori 2019.

Rama thotë se apartamenteve po u jepet “dora e fundit” dhe shumë shpejt do jenë gati.

“Mirëmëngjes, dhe me Laçin e Rilindur siç askush nuk e ka parafytyruar kur gdhiu dita pas tragjedisë së madhe, teksa po mbyllen detajet e fundit të kësaj zone, ku pas pak do të hapen dyert për familjet e prekura nga tërmeti, ju uroj një fundjavë të bukur”, shkruan kryeministri dhe ndan fotot e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img