Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Edi Rama ‘tallet’: Ilir Meta më kujton atë që thoshte ‘sa të kem këtë apo atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë’. Është në anën e gabuar të historisë

Lajme të ngjashëm

Deklarata e tij u bë si kryetar i PS, pas votimit të tij për delegatët e rinj të kongresit të PS.

“Dua t’ju rikonfimoj atë që thashë dje që është një konflikt i radhës i shkaktuar nga i njëjti burim konflikti dhe nuk besoj se ne duhet të përfshihemi. Kjo nuk zgjidhet me beteja dhe polemika në fushën e komunikimit, pasi njerëzit duan të tjera gjëra”, tha Rama

Më pas rriti tonet e akuzës për presidentin e republikës.

“Mbase nuk më dëgjuat apo s’doni të dëgjoni: unë nuk dua që ne të përfshihemi në këtë konflikt si dy palë që japin e marrin “bam e bum” për cështje që janë të qarta dhe që janë legjitime dhe ligjore sepse gjithcka që mund të bëjmë nga ana jone e bëjmë dhe e  kemi bërë të kordinuar 100% me ata që janë mbështetësit e reformës, SHBA dhe BE.

Është një tjetër rast ku ne jemi në anën e duhur të historisë dhe fatkeqësisht Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë. Më kujton atë që i kam thënë më parë: sa të kem këtë apo atë katund nuk pyes për Francën e Anglinë”, ishte deklarata e kryetarit të PS Edi Rama.


Më shumë