Hapësire reklamuese

Politikë

Edi Rama "provokon" me George Soros: Një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur

Shkruar nga Newsbomb
Edi Rama "provokon" me George Soros: Një mendje e rrallë dhe

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa ditësh në SHBA, i shoqëruar nga ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Në New York kryeministri është takuar edhe me mikun e tij, filantropin George Soros, me të cilin ka bërë edhe një foto që e ka psotuar në rrjetet sociale.

Rama e quan Sorosin një mendje të rrallë dhe një mbështetës të palëkundur të Shoqërisë së Hapur.

“Në Nju Jork me mikun e çmuar George Soros, një mendje e rrallë dhe një mbështetës i palëkundur i Shoqërisë së Hapur”, shkruan Rama krah fotos.

Kujtojmë se ish-kryeministri Sali Berisha akuzon pikërisht George Soros për shpalljene tij "non grata" nga SHBA, ndaj ky mund të quhet edhe një "provokim" i Ramës për Berishën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese