Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Edi Rama shtrohet për drekë me biznesmenë në Durrës, në krye të tavolinës është Gjergj Luca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Durrës për të inspektuar punimet e rindërtimit.

Më pas ai është shtruar për një drekë me disa peshkatarët të qytetit të Durrësit.

Ajo që vihet re është se në krye të tavolinës është biznesmeni Gjergj Luca, i cili pak kohë më parë u përplas fizikisht me kandidatin për deputet të PD-së, Luçiano Boçi.

Një prej peshkatarëve i ka kujtuar premtimin që i ka dhënë  atyre se do ta bëjë Portin e Durrësit me të njëjtin standard si ai i Vlorës.

“Nuk kam ardhë në Durrës për të marrë vota, por për të bërë histori. Mos u shqetësoni për Portin e Vlorës, më parë nuk ishin kushtet kjo është edhe arsyeja që projekti në Durrës nuk u finalizua. Ne kemi marrë fondin dhe tani jemi në rregull”, tha Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img