Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Rama shkon në shtëpinë e familjes së Arjan Salës, 32 vjeçarit që humbi jetën në magazinën e ‘Casa Italias’

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama shkon për vizitë ngushëllimi në shtëpinë e Arjan Salës, 32 vjeçarit që humbi jetën në magazinën e qendrës tregtare “Casa Italia”.

Arjan Sala mbeti i bllokuar më datë 24 mars në magazinën e qendrës tregtare, ku hyri për të shpëtuar kolegët e tij. Pas tre ditësh kërkime intensive, 32 vjeçari u nxor i vdekur nga magazina.

Vizta e Ramës në shtëpinë e të riut vjen në një kohë kur Qeveria ka këërkuar që Arjan Sala të shpallet “Dëshmor i Atdheut” për veprimin heroik që bëri. Pas përfundimit të hetimeve për zjarrin dhe shkakun e vdekjes, 32 vjeçari do të shpallet “Dëshmor i Atdheut”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img