Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Edi Rama shkarkon Shkëlqim Canin por mësohet se me çfarë do merret tani ish-ministri. Zbulohet ‘”Asi nën mëngë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edi Rama shkarkon Shkëlqim Canin por mësohet se me çfarë do merret tani ish-ministri. Një vendim surprizë sot i kryeministrit Rama për Canin, që tashmë mësohet se e ka një zgjidhje.

albsig

Rama i ka shprehur atij falenderimet për bashkëpunimin dhe po kështu Cani-Ramës.

‘’Bashkëpunuam për zgjidhjen e situatës financiare’’, i ka thënë Cani-kryeministrit. Megjithatë Cani e ka një as nën mëngë. Ai do të vazhdojë të jetë deputet.

Dhe pikërisht ka qenë vetë Cani, që pas komunikimit të Ramës se do zëvendësohej me Ahmetajn, ia ka bërë të qartë kryeministrit se do vazhdonte të ishte deputet i Partisë Socialiste.

Cani nuk ka hequr dorë nga mandati i tij. Ai përfaqëson Qarkun e Dibrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img