Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Edi Rama: Sa më shumë zvogëlohet LSI, aq më shumë zvogëlohet shit-blerja e votës, sondazhet tregojnë se janë kthyer vetëm në një zhurmë statistikore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar LSI-në, duke u shprehur se ata e varin rezultatin e tyre te shit-blerja e votës.

”Sa më shumë të zvogëlohet LSI-ja aq më shumë zvogëlohet shit-blerja e votës”, u shpreh Rama, teksa shtoi se PS dhe PD nuk e kanë bazuar asnjëherë rezultatin e tyre te kjo metodë.

Sipas tij, sondazhet tregojnë se LSI ka shkuar në atë zonë sa është kthyer vetëm në një zhurmë statistikore.

“Është një fenmomen që shkon duke u zvogëluar nga zgejdhja në zgjedhje. Sa më shumë të zvogëlohet LSI-ja aq më shumë zvogëlohet shit-blerja e votës.
Partitë e mëdha, në këtë rast edhe PD, nuk e bazojnë asnjëherë te shit-blerja rezultatin e tyre dhe fatmirësisht po bëhen sondazhe dhe aty nuk del asgjë tjetër përveçse sentimentit që ka populli. Ato janë pak a shumë rezultatet e partive të mëdha.  Pikëpyetje e madhe është LSI që ka shkuar në atë zonë që është vetëm një zhurmë statistikore”, tha Rama.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img