Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Edi Rama publikon pamjet dhe zotohet: Bypassi i Vlorës hapet në mes të korrikut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama publikon pamjet e punimeve në nga Bypassi i Vlorës, dhe thotë se në mesin e muajit korrik ai do të hapet.

“Mirëmengjes, dhe me një moment nga puna sfiduese në bajpasin e Vlorës, të cilin synojmë ta bëjmë të kalueshëm në mesin e korrikut, ju uroj një fundjavë të bukur”, shkruan Rama dhe ndan videon e mëposhtme.

Ky segment rrugor është cilësuar si jetik dhe i domosdoshëm për jugun e vendit, për të shmangur radhët e gjata të trafikut që bëhen kryesisht gjatë sezonin të verës.

Më shumë

spot_img
spot_img