Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Edi Rama publikon foton me Angela Merkel, “Gruaja e Hekurt” dje dha lamtumirën pas 16 vitesh në pushtet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ish-kancelaren gjermane Angela Merkel për ndihmën ndaj Shqipërisë dhe bashkëpunimin me të gjatë viteve në politikë. “Danke”, shkruan Rama ndër të tjera dhe ndan një foto me Merkel.

“Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës”, vijon ai.

“Gruaja e Hekurt” e Europës ka marrë pjesë dje në ceremoninë e lamtumirës, pas 16 vitesh që qëndroi në pushtet dhe drejtoi Gjermaninë. Angela Merkel nuk i ka fshehur dot as lotët, teksa ushtria gjermane e nderoi me ceremoninë më të lartë për një civil, duke luajtur këngët e zgjedhura nga vetë ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img