Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Edi Rama publikon FOTON: Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës ruse SPUTNIK!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri, Edi Rama ka lajmëruar se në Shqipëri  kanë mbërritur 25 mijë doza të tjera të vaksinës  ruse “Sputnik”.

Rama shton se me këto rritme deri në pjesën e parë të muajit maj, do të kemi 1/2 milionë të vaksinuar.

“Mbërrijnë 25 mijë doza të tjera të vaksinës SPUTNIK.

Ritmet e vaksinimit do të vijojnë të rriten dhe objektivi i 1/2 milionë të vaksinuarve brenda majit do të arrihet në pjesën e parë të muajit.

#SkaKohëPërPushim, shkruan Rama në Facebook.

179440310 10158728001726523 7783941013326195867 n 1
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img