Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mar
36 °
Mër
39 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
33 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Edi Rama: Nuk na besuat për tërmetin dhe vaksinat, por ne do rrisim sasinë e dozave dhe do ta çlirojmë popullin nga ankthi e shtrëngesat e kësaj lufte

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

911be2db6bbf6f330bfef1c7b974ac18

Ditën e sotme në vendin tonë ka nisur vaksinimi i mësuesve dhe pedagogëve me vaksinën e prodhuar nga kompania britanike AstraZeneca, dozat e së cilës mbërritën 1 ditë më parë.

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se qeveria do të vazhdojë të rrisë dozat e vaksinave dhe do ta çlirojë popullin nga ankthi dhe shtrëngata e kësaj lufte me COVID-in.

“Ashtu siç askush nuk e besonte se ne do t’i shëronim plagët e tmerrshme të tërmetit pa humbur kohë dhe sot shërimi i tyre vazhdon pa u ndalur, ashtu edhe vaksinat që pakkush besonte se do t’i gjenim para shumë të tjerëve, ne do të vazhdojmë t’i rrisim në sasi pa u ndalur dhe do ta çlirojmë popullin tonë nga ankthi e shtrëngesat e kësaj lufte, pa humbur kohë e pa mbetur mbrapa të tjerëve

*Vaksinimi i mësuesve ka nisur”, shkruan Rama.

Ashtu siç askush nuk e besonte se ne do t'i shëronim plagët e tmerrshme të tërmetit pa humbur kohë dhe sot shërimi i…

Posted by Edi Rama on Saturday, 13 March 2021

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img