Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Edi Rama në Francë, kryeministri shqiptar i ftuar nderi nga Instituti Francez i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në “Dreka Debat”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrin Edi Rama ndodhet në Francë, ku do të zhvillojë takime me disa zyrtarë të lartë të shtetit francez, me synimin për të marrë “OK” për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Eruopian.

Ditën e sotme ai ka qenë i ftuar nderi nnë edicionine  parë të “Dreka Debat”, e zhvilluar nga Instituti Francez i Marrëdhënieve Ndërkombëtare.

“Paris – I ftuar i nderit në edicionin e parë me prani fizike të “Drekës Debat” në Institutin Francez të Marrëdhënieve Ndërkombëtare”, shkruan Rama krah fotove të publikuara.

Kujtojmë se ditën e sotme është zhvilluar ën Vjenë edhe Samiti i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku në vend të kryeministri Rama ishte ministrja e Energjitijkës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Më shumë

spot_img
spot_img