Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Edi Rama në Bavari, takon kryeministrin Markus Söder: Aleat i Shqipërisë në rrugëtimin e saj europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjermani ku po zhvillon disa takime zyrtare. Atje, kryeministri shqiptar është takuar dhe me homologun bavarez Markus Söder.

Teksa ndan pamjet nga takimi me kryeministrin e Bavarisë, Rama thotë se ai është një aleat i vendosur në mbështetjen e Shqipërisë në rrugën e saj drejt BE.

“Mynih, Gjermani – Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img