Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Edi Rama ndan pamjet e spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme, tregon kur do të hapë dyert për pacientët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mbrëmjen e sotme pamjet e spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme dhe lajmëron se ai do të hapë dyert për të pritur pacientët e parë në fundit të vitit 2022, në muajin dhjetor.

“Spitali i Ri i Sëmundjeve të Brendshme, gati për pajisjet e brendshme me dëshirën e madhe që të hapë dyert për Krishtlindje”, shkruan Rama dhe ndan disa pamjet, të cilat thotë se janë kapur mbrëmjen e kësaj të marte, 4 tetor.

Ndërtimi i spitalit të Ri të Sëmundjeve të Brendshme është një investim i qeverisë shqiptare nga i cili do të përfitojnë 109 mijë pacientë. Punimet e spitalit pritet të përfundojnë në vitin 2022 dhe do të pajiset me aparatura mjekësore të teknologjisë së lartë.

 

Më shumë
spot_img
spot_img