Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Edi Rama ndan foton familjare, mes liderëve europianë në Pragë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një foto familjarë të zhvilluar sot në Pragë, ku ai është rreshtuar mes liderëve europianë, për prezantimin e Komunitetit të ri Politik.

Në Pragë është diskutuar për një sërë çështjesh me rëndësi për kontinentin, si lufta në Ukrainë, krizat ekonomike dhe ajo energjitike por edhe e ardhmja e Ballkanit Perëndimor. “Foto familjare – Takimi i Komunitetit Politik Europian”, shkruan Rama, teksa ndan pamjet.

Për mediat e huaja, kryeministri shqiptar ka shprehur mbështetjen për propozimin e presidentit francez Emmanuel Macron, duke vlerësuar rëndësinë e takimit të sotëm që siç u shpreh ai, “do të ndërtojmë diçka shumë të rëndësishme për të gjithë komunitetin dhe njerëzit europian”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Më shumë
spot_img


spot_img