Hapësire reklamuese

Politikë

Edi Rama mesazh Blushit, Hafizit, Kostës…: Në PS ka vend për të gjithë, por mos harroni vendin që ju keni

Shkruar nga Newsbomb

Në festën e 25 vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për ata deputetë të pakënaqur që kanë nisur ose do të largohen së shpejti.

Duke i quajtur “të pakënaqurit”, dukshëm Rama i referohej deputetit të sapolarguar Vladimir Kostës, apo Ben Blushit dhe Mimoza Hafizit që pritet të zyrtarizojnë së shpejti largimin nga partia më e madhe në Shqipëri.

“U them atyre të pakënaqurve që në PS ka vend për të gjithë, por secili duhet ta meritojë dhe jo ta harrojë vendin që ka”, u shpreh kryetari i kësaj partie.

Rama theksoi se PS-ja e ka ndihmuar të njoh më mirë Shqipërinë, ndërsa shprehu bindjen se kjo parti është e vetmja forcë ndryshimi në vend. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese